Podopieczni

Ania Starosolska

14.01.2016

Ania jest 6-letnią dziewczynką, która ma zdiagnozowany Zespół Cockayne’a. Jest to choroba genetyczna, która objawia się stopniowym zahamowaniem wzrostu o początku w okresie niemowlęcym, nieprawidłowymi proporcjami ciała, starczym wyglądem twarzy, zaburzeniami neurologicznymi, chora jest każda komórka, móżdżek Ani maleje, mielinizacja („izolacja” włókien nerwowych) jest na poziomie noworodkowym (więc sygnał nerwowy się zatraca), wewnątrz mózgu powstają zwapnienia – coś w rodzaju kości-kamienia. Jedynym sposobem leczenia jest kosztowna terapia, którą trzeba powtarzać co pół roku, przez całe życie, a koszty są potężne (30.000$ pierwsza dawka, połowę z tego kolejne a dochodzą przeloty, pobyt, standardowa rehabilitacja itp). Choć trudno w to uwierzyć, Ania zachowała niesamowitą radość życia, jest wesoła, uśmiechnięta, lgnie do ludzi – na pierwszy rzut oka jest „prawie zwyczajnym” rocznym dzieckiem, tyle że ma już 6 lat a lekarze dają jej jeszcze tylko 5 lat życia – 5 lat o ile nie zostanie podjęta terapia w USA, terapia lecząca Zespół Cockayne’a. Dlatego Fundacja im. Stanisławy Leszczyńskiej postanowiła pomóc. Zachęcamy do wsparcia tej sympatycznej dziewczynki.. Każdy gest jest ważny i bardzo cenny.

POMOC- APARAT SŁUCHOWY

Dzięki wsparciu Fundacji im. Stanisławy Leszczyńskiej został dofinansowany aparat słuchowy dla dziecka z terenu Oświęcimia, któremu aparat ten był niezbędny do funkcjonowania w środowisku szkolnym i codziennym życiu. Nadmieniamy, że nadal utrzymujemy kontakt z podopiecznym zapewniając kolejne wsparcie. Podaj dowolną kwotę:

Podopieczny 4

Podopieczny 5

Zapłać wygodnie online za pomocą szybkich płatności Transferuj.pl

Dane dotyczące transakcji np. typ karty kredytowej, numer karty kredytowej, data ważności, numer CVV (trzycyfrowy kod na odwrocie Twojej karty kredytowej) są wprowadzane na bezpiecznej stronie szyfrowanej.

Jest nam bardzo miło zaprezentować prace naszych młodych artystów:) Dzieci wspaniale pracują, a ich fantazja i zaangażowanie są godne podziwu:)  Więcej

Zapłać wygodnie online za pomocą szybkich płatności Transferuj.pl